Choď na obsah Choď na menu
 


Miništranti na prednáške o. Milana Zálehu

23. 6. 2013

Na prednáške o. Milana Zálehu, ktorá bola venovaná otcom, ale aj budúcim otcom a mladíkom, sa zúčastnili aj niektorí naši starší miništranti. Tí si so záujmom vypočuli pútavé slová prednášajúceho. O. Milan hovoril aj o mládeži, ktorú pri svojich cestách z fary do kostola počul z hlučných barov a krčiem. Vymenoval celkom presne názvy všetkých krčiem, okolo ktorých denne prechádzal. A čo je príčinou toho, že mnoho mladých trávi veľa času v baroch a zadymených priestoroch?  Málokedy alebo možno nikdy im otcovia nepovedali, že ich majú radi a že sú na nich hrdí. Potom si mladí "kompenzujú" nedostatok záujmu a sebaúcty v priestoroch, kde dialóg je často "rozvíjaný" počtom promile v krvi a falošným hrdinstvom.

milan-kipa-2.jpg

Foto: Blažej Bujňák