Choď na obsah Choď na menu
 


Miništranti po odpustovom maratóne povinností

25. 11. 2012

Byť miništrantom je krásne, no zároveň náročné a zodpovedné poslanie. Posluhovať kňazovi pri oltári však nie je iba niečím mechanickým až rutinným, každý miništrant je takto veľmi blízko pri slávení Eucharistie a stáva členom anjelskej légie. Prináša mu to veľa milostí a požehnania, záleží od neho či sa tomu dokáže a chce otvoriť. Naši miništranti majú za sebou maratón povinností počas odpustu v našej farnosti. Fotografia ich zachytáva po skončení odpustovej sv. omše, ktorú slúžil vdp. Škurla. Ten počas kázne použil ako obraz pre svoje kázanie jeden zaujímavý predmet - hračku vojaka, ktorú sám dostal. Tak aj my všetci môžeme byť v Božej výzbroji a byť Jeho vojakmi v tomto svete, ktorí však nebojujú zbraňami ale láskou a milosrdenstvom, podobne ako náš patrón sv. Martin.

odpust-brezovicka-2012-ministr..jpg

Foto: Blažej Bujňák