Choď na obsah Choď na menu
 


Zásady sv. Dominika Savia

10. 1. 2012

Zásady sv. Dominika Savia

 

dominiksavio.jpgSv. Dominik Savio sa narodil 2.apríla 1842 v Chieri pri Turíne v Taliansku.  

Jeho rodičia boli chudobní roľníci. Od malička mu vštepovali kresťanské zásady. Veľmi rád miništroval a ako sedemročný už vedel naspamäť katechizmus. Veľmi túžil ísť na prvé sväté prijímanie, no vtedy to nebolo v jeho veku možné. Kňazi z okolia sa však o tom rozprávali a vzhľadom na jeho duchovnú vyspelosť mu povolili na Veľkú noc roku 1849 pristúpiť k sv. prijímaniu. Mal sedem rokov. Bol to preňho veľký deň.

 Poznačil si štyri zásady, ktorých sa potom držal počas svojho života:

1. Budem sa často spovedať a k sv. prijímaniu pristupovať tak často, ako mi to spovedník dovolí.
2. Chcem svätiť sviatočné dni.
3. Mojimi priateľmi budú Ježiš a Mária.
4. Radšej zomrieť ako zhrešiť.