Choď na obsah Choď na menu
 


Pater Hilar v Brezovičke

2. 11. 2012

V jednom rozhovore sa pýtali patra Hilara, ktorý 27. októbra slúžil v našej farnosti sv. omšu, aký má životný cieľ, túžbu. A on odpovedal nasledovne.

pater-hilar-sv.-ruzenec.jpgCieľ nášho rehoľného života je dokonalosť v láske — cez prijatie Božej milosti s prispením dispozície dobrej vôle. Toto je veľmi rozsiahla téma... Každopádne toto považujem vo svojom živote za dôležité, za najdôležitejšie: Žiť neustále v Božej láske! To je môj životný cieľ.
A akú mám túžbu? Cez svoje rehoľné poslanie a kňazské povolanie pričiniť sa o to, aby v ľudských srdciach stále cirkulovala Božia láska.

A či to nemá byť aj cieľom nás všetkých, či už žijúcich v zasvätenom živote alebo v manželskom a rodinnom povolaní? Rásť v láske a byť tými, ktorí sa snažia túto lásku rozprúdiť aj v srdciach ostatných?

Pozn. v mariánskom mesiaci zvlášť prichádzame s úprimnou modlitbou k našej Matke Márii a vyprosujeme si od nej pomoc a ochranu. Aby pri nás stála v rôznych životných situáciách a aby sme sa od nej učili, ako pokorne a rozjímavo pristupovať k Božiemu slovu.

Foto: Blažej Bujňák