Choď na obsah Choď na menu
 


Sviatosť pomazania chorých

5. 2. 2012

dsc07502.jpg

 

Sviatosť pomazania chorých vysluhoval náš duchovný otec v piatok 10. februára počas sv. omše. Túto sviatosť prijali starší, chorí a tí, čo mali pred sebou ťažšiu operáciu. Pred touto sviatosťou bolo možné prijať sv. zmierenia.

 

Panna Mária Lurdská, oroduj za nás!

 

 

 

 

SVIATOSŤ POMAZANIA CHORÝCH

1499 „Posvätným pomazaním chorých a modlitbou kňazov celá Cirkev odporúča chorých trpiacemu a oslávenému Pánovi, aby im uľavil a ich spasil, ba ich povzbudzuje, aby sa dobrovoľne spojili s Kristovým utrpením a jeho smrťou, a tak prispeli k dobru Božieho ľudu.“


Choroba v ľudskom živote

1500 Choroba a utrpenie vždy patrili k najvážnejším problémom, ktoré podrobujú ľudský život skúške. V chorobe človek skusuje svoju bezmocnosť, svoje obmedzenia a svoju konečnosť. Každá choroba nám dáva možnosť vytušiť smrť.

1501 Choroba môže viesť k úzkosti, k uzatvoreniu sa do seba, niekedy dokonca k zúfalstvu a k vzbure proti Bohu. Ale môže tiež urobiť človeka zrelším, môže mu pomôcť rozlíšiť, čo v jeho živote nie je podstatné, aby sa zameral na to, čo je podstatné. Choroba veľmi často podnecuje hľadanie Boha a návrat k nemu.

/ z Katechizmu Katolíckej Cirkvi /